- Komerční sdělení -finance
DomůAuto MotoBMW M2: Nová generace nejprodávanějšího 'emka' je za rohem

BMW M2: Nová generace nejprodávanějšího ‚emka‘ je za rohem

Ostré BMW M2 představí Mnichov ještě do konce roku. Bude to pořádná raketa. Vyrábět ji ale budou v Mexiku!

Po loňské premiéře nové generace BMW řady 2 Coupé se čeká už jen na nejostřejší verzi M2. Bude to pořádná raketa, vždyť na rozdíl od Mercedesu-Bnězu A od AMG se novinka nevzdá šestiválce. A už současné BMW M40i xDrive je pořádná šelma. Vždyť pod kapotou má 275 kW a 500 Nm točivého momentu. Ostré BMW M2 pojede však ještě dál. A má z čeho těžit. Vždyť nové kupé je v podstatě zkrácenou „trojkou“ či „čtyřkou“. Stačí tedy sáhnout po jejich nejvýkonnějších agregátech 3,0 TwinPower Turbo. Nové M3 a M4 mají zásobu 353 a ve verzích Competition až 375 kW. Takže výkon nového M2 by se příliš lišit nemusel.

Odhadujeme ho kdesi mezi 301 kW předešlé generace M2 ve verzi Competition a slabší M-trojkou. Některé zdroje předpokládají výkon 335 kW. Ten bude mířit ke všem čtyřem kolům přes 8-stupňovou automatickou převodovku, ale vyloučen není ani manuál. Jak je vidět na zamaskovaných předsériových prototypech, M2 dostane výrazný aerodynamický paket a za příplatek i přítlačné zadní křídlo. Odhaleny jsou nádherné disky, které by mohly mít průměr i 20 palců. Koncovky výfuků by měly ústit v centru zadního difuzéru, což bude nepochybně efektní.

V kabině můžeme očekávat novější infotainment s dvojicí propojených obrazovek, s nímž právě přichází modernizované BMW řady 3. A samozřejmě množství kůže a dekorací z karbonu. Zajímavé je, že M2 nebude vznikat v Evropě, ale v mexickém závodě BMW v San Luis Potosí. Datum premiéry neznáme, ale v každém případě to bude ještě letos. Pokud ne na podzim, tak možná BMW využije festivalu rychlosti v Goodwoodu, který proběhne již koncem června. Právě tam bude divize M slavit padesáté výročí od vzniku. Nové M2 by se zde nepochybně vyjímalo vedle brutálního SUV BMW XM. Připomeňme, že M2 je nejprodávanějším „emkovým bavorákem“ všech dob.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek